اگر به نگهداری از ظروف ملیله خود علاقه مند هستید این مطلب را از دست ندهید

خرید صنایع دستی ایرانی یعنی یک تیر و دو نشان
تیر ۲۲, ۱۳۹۸
نمایش همه

اگر به نگهداری از ظروف ملیله خود علاقه مند هستید این مطلب را از دست ندهید

ظروف زیبای ملیله پس از تولید در مرحله نهایی داخل وان لاک شده و سپس قطعات داخل کوره رفته و تا۱۰۰درجه سانتیگراد حرارت داده می شوند لذا به راحتی خش بر روی قطعات ملیله ایجاد نمی شود.همچنین ظروف پس از استفاده کردن و شستشو تغییر رنگ نمی دهند و ظروف حالت چسبندگی نخواهند داشت. لذا آثار هنری ملیله سازی شده قابل شستشو می باشند و برای سیاه شدن آن دو سال ضمانت دارند که سیاه نشوند .
ظروف ملیله فقط برای تزیینات استفاده نمی شوند بلکه برای استفاده در میهمانی ها و پذیرایی ها استفاده می شود و در موارد فراوانی برای جهیزیه نوعروسان خریداری می شود. بعضی از نوعروسان و حتی دیگر خانواده ها به جهت استفاده از ملیله و عدم نگرانی از شکستن و خراب شدن انها در میهمانی ها از ظروف ملیله استفاده می کنند از کاسه آجیل خوری ، شیرینی خوری ،اردو خوری تا سینی و میوه خوری و غیره از ظروف ملیله استفاده می کنند. برای شستشوی ظروف ملیله بایستی با آب سرد و مایع ظرف شویی شسته شوند.
ولی توصیه می شود مواد اسیدی به ظروف ریخته نشود و در صورت ریختن چایی فورا شسته شود. همچنین از فشار غیرمتعارف به ظروف ملیله سازی شده خودداری شود. در این صورت تا سالیان متمادی ظروف ملیله قابل استفاده خواهند بود و هیچ مشکلی برای انها ایجاد نمی شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *