راه اندازی سایت تخصصی ملیله کاری

ملیله فقط در ملیله آنلاین
جولای 13, 2019
آیا می دانید با یک تیر می توان سه نشان را زد
جولای 13, 2019
نمایش همه

راه اندازی سایت تخصصی ملیله کاری

بازدیدها: 100

صنایع دستی از نگاه یک هنرمند اصفهانی

داستان تشکیل سایت ملیله آنلاین این بود که روزی درمیدان امام (ره) و بازار زیبا و تاریخی اصفهان زیر عمارت تاریخی عالی قاپو قدم می زدم و تصمیم گرفته بودم برای یکی از دوستانم که قرار بود برای مسافرت به منزلشان برویم یک کادو بخرم و بعد از هزار جستجو و هزار بحث و مکالمه تلفنی مثبت و منفی با همسرم که چه بخریم و چه نخریم، به این نتیجه رسیدم که در جهت حمایت از آثار هنری اصفهان و با توجه به اینکه اصفهان را از صنایع دستی اش می شناسند بالاخره تصمیم گرفتم یکی از صنایع دستی اصفهان را بخرم. با علاقه زیاد و با قدم زدن های بسیار، محصولات تک تک مغازه ها را دیدم و در بعضی مغازه ها نیز با مغازه داران صحبت کردم.

به مغازه ای رسیدم که یکی از هنرمندان شهرمان در آنجا نشسته بود جذبه معنوی اش مرا مجذوب خود کرد و گویا پاهایم یارای راه رفتن به جلوتر را نداشت از زیرچشم دستان پینه بسته و خسته اش را دیدم و دوست داشتم مرا دعوت کند تا چند لحظه ای با او هم کلام شوم.

به او سلام کردم بدون مکث جواب سلامم را به گرمی پاسخ داد و با چهره ای گشاده همراه با تبسمی دل نواز از من دعوت کرد که در کنارش بنشینم .به سرعت چشم گفتم و بعد از چند لحظه خود را در کنار یکی از بهترین ها دیدم.
چه لحظات دل انگیزی بود الان که در حال روایت آن دقایق هستم نیز برایم لذت بخش است. شروع به احوال پرسی کرد و گویا چند سال است که همدیگر را می شناسیم و از حال یکدیگر با خبر هستیم. از او خواستم نمونه کارهایش را برایم بیاورد.

کارهایش هر کدام از دیگری زیباتر و دلنوازتر بود مخصوصا وقتی توضیحاتش را می شنیدم دیدن لذت آثار هنری اش چند برابر می شد. با حرارت خاصی نه تنها از آثار خودش بلکه از آثار هنرمندان ایرانی و جایگاه ایران در خصوص هنر صحبت می کرد و از آثار هنرمندان ایرانی جانانه دفاع می کرد و اینکه تمام آثار هنرمندان ایرانی بی بدیل و کم نظیر است.

ولی در ادامه با چشمان غمگین، از کم توجهی ها و کم محبتی ها گفت و اینکه اگر چه چین برای به تکاپو انداختن اقتصاد خودش از هیچ تلاشی دریغ نمی کند ولی ما نیز در خصوص آثار هنری کشورمان وظایفی برعهده داریم مردم، هنرمندان، فروشندگان، مسوولین و … همگی برای پاسداشت هنر ایرانی اسلامی خود وظایفی داریم که در صورت عمل شدن به وظایف، اگر تمام دروازه های ایران برای اجناس چینی باز باشد باز هم نه تنها چین بلکه هیچ کشور دیگری موفق به فروش اجناس خودش نخواهد شد.

تاسیس سایت تخصصی با موضوع ملیله

بایستی فرهنگ فقط خرید آثار هنرمندان ایرانی سرلوحه زندگی تک تک ایرانی ها باشد. وقتی بیشتر با او صحبت کردم در سخنانش متوجه شدم که بیشتر مشکل ما در معرفی و توزیع آثار هنری است که اگر به خوبی انجام شود تولید هنرمندان نیز رونق پیدا خواهد کرد و بسیاری از مشکلات هنرمندان ما نیز حل می شود .

از آنجا بود که به خودم و به آن هنرمند عزیزم قول دادم در خصوص معرفی و توزیع آثار هنری ایرانی تلاش کنم و البته با آشنایی با آن هنرمند عزیز و گرامی که ملیله کار بود و با توجه به علائق خودم و صحبت هایی که با دوستانم داشتم و همچنین خدمت به مردم عزیز اصفهان برای رساندن محصولات ملیله از تولید به مصرف بدون واسطه و در کمترین زمان ممکن لذا از هنر ملیله کاری و از ملیله آنلاین شروع کردم.

ملیله آنلاین سعی می کند آثار هنرمندان ایرانی را در حوزه هنر زیبای ملیله کاری بدون واسطه و از تولید به مصرف ارائه دهد اگر چه هنر ملیله کاغذی نیز وجود دارد ولی در این هنر زیبا از فلز مس  و از روکش نقره استفاده می شود. برای تزیین خانه و بصورت عملیاتی در میهمانی ها و در خانه می توان از آن استفاده کرد.

آثار هنری ملیله بسیار متنوع است از شیرینی خوری،آجیل خوری، رولت خوری، قاشق چای خوری گرفته تا سینی، سطل، آیینه و شمعدان،ساعت رومیزی، جادستمال کاغذی و غیره که البته در هر کدام تنوع آثار بسیار زیاد است مثلا انواع کاسه آجیل عبارتند از : کاسه آجیل گرد سه پایه دسته دار، کاسه آجیل گرد سه پایه ملیله، کاسه گرد ملیله با سه سایز کوچک ،متوسط و بزرگ و کاسه آجیل مربع کوچک پایه برنجی که هر کدام عملکرد جداگانه ای دارد.

در مقالات بعدی بیشتر شما را با محصولات ملیله آشنا می کنیم. شما نیز با انتخاب آثار ملیله خانه تان زیباتر می شود و البته بالاتر از آن به مقام هنر و هنرمند ایرانی احترام گذاشته ایم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *