ملیله فقط در ملیله آنلاین

تلاش برای فراموش نشدن صنایع دستی ایرانی
جولای 13, 2019
راه اندازی سایت تخصصی ملیله کاری
جولای 13, 2019
نمایش همه

ملیله فقط در ملیله آنلاین

بازدیدها: 94

سال رونق تولید

رهبر معظم انقلاب در اولین روز سال نو در اجتماع پرشور زائران و مجاوران حرم رضوی ، سال ۹۸ را سال فرصت ها خواندند و با تاکید بر اینکه تحقق شعار امسال یعنی “رونق تولید” موجب ایجاد تحول در بخش های مختلف، افزایش اشتغال ،حل مشکلات معیشتی، اصلاح نظام بانکی، افزایش ارزش پول ملی و توازن بودجه ای خواهد شد، فرمودند: “معتقدم سال ۹۸ به توفیق الهی سال فرصت ها و سال امکانات و گشایش برای ملت ایران خواهد بود.”
هر سال مقام معظم رهبری با توجه به نیاز جامعه و ضرورت پیگیری، سال جدید را نامگذاری می کنند و بی شک تک تک افراد جامعه ایرانی اعم از ملت و دولت بایستی در تحقق شعار سال تلاش کنند تا بطور کامل شعار سال عملی و اجرایی شود و بروز و ظهور آن را در تک تک سلول های جامعه مشاهده کنیم و روح جدیدی به جامعه دمیده شود.

رونق تولید با تکیه بر ظرفیت های داخلی
رونق تولید نیاز به اهتمام و توجه ویژه دارد و خروج از رکود اقتصادی که با تحریم های ناجوانمردانه روز به روز بیشتر و سخت تر می شود را می توان با رونق تولید خنثی کرد اگر چه رونق تولید وظیفه تک تک جامعه است. تکیه بر ظرفیت های داخلی راهکاری مناسب در جهت رونق تولید ملی است و بی شک رونق در تولیدات داخلی است که گره گشای مشکلات اقتصادی می شود.

صنایع دستی و رونق تولید
اگر چه مشاغل زیادی در رونق تولید می تواند اثرگذار و مهم باشد. ولی با توجه به تخصص نویسنده و همکارانش در حوزه صنایع دستی و مخصوصا ملیله سازی به نظر می رسد این مهم از طریق صنایع دستی دست نیافتنی نیست و بسیار می تواند راهگشا باشد. به این جهت که اولا صنایع دستی افراد زیادی را بصورت مستقیم و غیرمستقیم درگیر کار می کند و اشتغال زایی فراوانی در بر دارد و ثانیا با فعالیت در صنایع دستی خانواده های ایرانی با بسیاری از هنرهای زیبا و خلاقانه ایرانی آشنا می شوند و غیر مستقیم هنر ایرانی درون خانه های ایرانی وارد می شود .

رونق تولید ملیله در دستان هم وطنان ایرانی

با توجه به تجربه و ارتباطی که با هنر صنعت ملیله سازی دارم برای تولید هر کدام از صنایع دستی ملیله حداقل ۱۰ و حداکثر ۱۳ مرحله نیاز دارد که حداقل برای تولید آن ۷ گروه چند نفره را درگیر این تولید می کند که البته بصورت غیرمستقیم نیز اقتصاد افراد زیادی را درگیر خود می کند.این مهم در صورتی امکانپذیر است که حمایت ایرانیان عزیز را در بر داشته باشد که با خرید صنایع دستی بر رونق صنایع دستی بیفزایند.به این معنی که هر کارگاه ملیله در صورتیکه درگیر مشکلات گرانی و نبود مواد اولیه نشود بصورت مستقیم و غیر مستقیم حداقل بیست نفر را می تواند مشغول به کار کند که برای مثلا ده کارگاه عدد قابل توجهی خواهد شد.

محصولات ملیله را فقط از ملیله آنلاین بخواهید
اگر چه سایت های زیادی در حوزه صنایع دستی تلاش و فعالیت دارند و در حوزه های مختلف صنایع دستی تلاش زیادی می کنند ولی سایتی که تنها به حوزه آموزش و معرفی فقط هنر صنعت ملیله سازی به صورت گسترده و تخصصی بپردازد، سایت ملیله آنلاین است که به عنوان تخصصی ترین سایت به صورت کاملا تخصصی در حوزه ملیله سعی دارد از دیار نصف جهان ضمن آشنایی هم وطنان به این هنر صنعت زیبا و قدیمی اجناس متنوع ملیله سازی که صد در صد ایرانی و اصفهانی هستند را به همه هموطنان عزیز معرفی کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *